To najpiękniejsze kamienice

To najpiękniejsze kamienice
Gazeta Krakowska - artykuł z dnia 6 czerwca 2014
Za nami plebiscyt ,,Krakowskiej”, w którym wybieraliśmy najładniejszy dom przy Krupówkach.
cyt: ,,Na Krupówkach nie ma piękniejszej kamienicy od tej, w której mieści się sklep odzieżowy marki H&M – tak zdecydowali nasi Czytelnicy biorący udział w zakończonym właśnie plebiscycie na najładniejszą kamienicę przy Krupówkach.

 

Rywalizacje z 41-procentowym poparciem wygrał budynek, w którym znajduje się sklep H&M.
Budynek H&M najlepiej łączy nowoczesność i regionalizm – uważają Czytelnicy.
Ta kamienica przy Krupówkach najbardziej podoba się naszym Czytelnikom.
Cieszy to jej właścicieli Grzegorza Majchra, Krystynę i Piotra Wajdów, a także projektantów – Teresę Trojan Korn, Szymona Szatko i Pawła Szlachtowskiego.

31 maja zakończył się pierwszy w historii Zakopanego plebiscyt, w którym wybieraliśmy najładniejszy dom przy Krupówkach. Przez cały maj nasi Czytelnicy mogli za darmo głosować na stronie www.zakopane.naszemiasto.pl na jeden z 26 budynków, które w ciągu ostatnich kilku lat zostały wyremontowane lub wybudowane przy Krupówkach od nowa. W ten sposób Czytelnicy mogli nie tylko docenić osoby, które poprzez remont swoich budynków poprawiły wizerunek głównej ulicy pod Giewontem, ale też zmotywować do pracy (m.in. malowania elewacji) tych kamieniczków, którzy na podobna pracę dotąd się nie zdecydowali. Ostatecznie okazało się, że decyzją internautów zwycięsko z naszego plebiscytu wyszła kamienica przy Krupówkach 49. Jej zwycięstwo w plebiscycie chciało 41 procent wszystkich głosujących. - Dla wielu osób to może kontrowersyjna decyzja, bo to przecież budynek, do którego prowadzą nielegalne schody wybudowane przez syna burmistrza Zakopanego – mówi Daria Czyszczoń, mieszkanka miasta pod Giewontem. - Nie da się ukryć, że ten budynek jest naprawdę ładny. Umiejętnie łączy nowoczesność ze stylem regionalnym. Choć ma dopiero 4 lata, wielu turystom wydaje się, że stoi tu od lat.

Radość z faktu, że to ich budynek okazał się najpiękniejszy na Krupówkach, nie kryją też właściciele kamienicy Grzegorz Majcher i małżeństwo Krystyna i Piotr Wajdowie. - Miło nam, że ten budynek się podoba – mówią. – Przy jego projektowaniu prosiliśmy architektów, by jak najlepiej wkomponowali dom w ulicę. Miał nie tylko być funkcjonalny, ale też estetyczny. To się nam udało.”


^